2018 Jeep Wrangler ve 2019 Jeep Grand Wagoneer internete sızdı

Bayi sunumundan sızan fotoğraflar Jeep ürün yelpazesine eklenecek yeni modellere ait gibi görünüyor. 2018 Jeep Wrangler ve 2019 Jeep Grand Wagoneer fiyat tahmini ve özellikleri…

İnternete düşen fotoğraflar yeni nesil Jeep Wrangler ile Grand Wagoneer adıyla anılacak Jeep'in amiral gemisi modeli olmaya hazırlanan aracına ait. Çok net olmayan fotoğraflar, bir bayi etkinliğinde yapılan sunum sırasında telefonuyla çekim yapan bir katılımcı tarafından çekilmiş.

Fotoğraflanan slaytlarda Jeep Renegade'den Wrangler'a, Cherokee'den Grand Cherokee'ye ve Grand Wagoneer'a kadar tüm modeller bulunuyor, ancak yeni Compass görüntülerde yer almıyor.  

Bu resimlerde gördüğümüz 2018 model Jeep Wrangler, daha önce casus fotoğraflarında gördüklerimize hemen hemen bire bir benziyor. Genel olarak baktığımızda, 7 çizgili uzun ızgaranın her iki yanında yer alan büyük ve yuvarlak ön farların görüldüğü SUV modelinin "alt alta üst üste" tasarımında pek değişen bir şey yok. İnternete sızan fotoğraflarda yer alan araçta ise geniş ön çamurluklarda şerit şeklinde LED gündüz sürüş farları öne çıkıyor. Bu detay Jeep Grand Cherokee'de de yer alıyor. Arka kısımda ise yedek lastiğin yine açılabilen arka kapıya sabitlenmiş. İçinde X şekli bulunduran dikdörtgen arka farlar ise daha küçük olan Renegade modelinden esinlenmiş.

'JL' adıyla anılmasını beklediğimiz yeni jenerasyon Jeep Wrangler’in 2017 Ocak ayında düzenlenecek Detroit Otomobil Fuarı'nda tanıtılılması bekleniyor. Yeni modelin üretimine ise 2017'nin ilk aylarında başlanacak. Araçtaki önemli güncellemeler arasında alüminyum malzemeden yapılmış bazı malzemeler içeren daha hafif bir konstrüksiyon ve Wrangler'ın eskimiş 5 ileri otomatik şanzımanının 8 ileri versiyonla değiştirilmesi öne çıkıyor. İlerleyen zamanda Dizel ve hibrit seçeneklerinin gelmesi bekleniyor.