2017 Yeni Opel İnsignia Grand Sport Özellikleri ve Fiyatı

Opel amiral gemisi 2017 yeni İnsignia’yı tanıttı. Artık Opel İnsignia Grand Sport ismiyle anılacak olan model birçok yenilikle gelecek. 2017 Opel insignia grand sport özellikleri ve fiyat tahmini…

Opel Yeni Insignia artık Grand Sport takısıyla satılacak. 2009'da Avrupa'da Yılın Otomobili ödülünü alan ilk nesilden farklı olarak, yeni nesil yepyeni bir modüler platform üzerinde yükseliyor. 92 mm artan dingil mesafesiyle iç kabinde hem önde, hem arkada daha fazla yaşam alanı sunacak Insignia Grand Sport, ayrıca daha uzun ve yere yakın. Yeni İnsignia Grand Sport, Coupe siluetiyle öne çıkmakla beraber selefine göre daha atletik görünürken, 0.26 cd'lik sürtünme katsayısıyla da dikkat çekiyor.

2017 Opel Insignia Grand Sport, markanın Monza konseptinden esinlenerek tasarlanırken, selefine göre daha alçakta konumlandırılan ön ızgara ve yeni far yapısı ile öne çıkıyor. Şık görünen farlar IntelliLux LED matrix aydınlatma sistemine sahip. Yan profilden bakıldığında 23 mm daha alçak tavan çizgisi ise sayesinde coupe formunu ilk bakışta belli ederken, 2017 Opel Insignia Grand Sport'un arka tarafında ise LED'li stop lambaları dikkat çekiyor.

İç bölümde kontrol ve multimedya üzerinde durulmuş. İleri teknoloji IntelliLink sistemi sayesinde otomobilin hemen hemen her özelliğini dokunmatik multimedya ekranı üzerinde kontrol etmek mümkün. Üç bölüme ayrılmış kontrol noktalarının üst bölümünde dokunmatik ekrana, orta bölümde klima kontrol düğmelerine, alt bölümde ise sürüş asistanı kontrol düğmelerine yer verilmiş.

Yeni İnsignia Grand Sport’un  4897 mm'lik uzunluğu onu sınıfının en uzun modellerinden biri yapıyor. 490 litrelik bagaj hacmi, arka koltuklar yatırıldığında ise 1450 litreye kadar çıkabiliyor. Yaşam ve yükleme alanında sınıfının gerisinde kalan selefine nazaran kâğıt üzerinde cömert bir yaşam alanı sunan Opel Insignia Grand Sport'un karoserinin altında da birçok teknolojiye yer veriliyor. Şerit takip asistanı, head-up display ve ısıtmalı, AGR sertifikalı ön ve arka koltuklar öne çıkan yeniliklerden oluyor.

Henüz motor seçenekleri açıklanmayan modelde, en yeni turbo beslemeli motorların görev yapacağı gelen duyumlar arasındayken, otomobilde yüksek verimliliğe sahip olduğu belirtilen 8 ileri vitesli otomatik şanzıman kullanılacak. Bu şanzıman ile yeni akıllı 4 tekerlekten çekiş sistemi beraber sunulacak.

Opel İnsignia Grand Sport 2017 Fiyat Listesi’nin selefine göre %3 ile %5 arası zamlı olacağı gelen duyumlar arasında yer alıyor.Yorum

2 Yorum

2017-01-13 08:28:03

2017-01-08 10:12:36

Benzer Haberler