2017 Opel Crossland X Özellikleri ve Fiyat Bilgisi

Opel, Peugeot 2008, Renault Captur ve Nissan Juke’a rakip olarak geliştirdiği Crossland X’in görsellerini ve bazı özelliklerini yayınladı. 2017 Opel Crossland X fiyat bilgisi…

Geçtiğimiz günlerde merak uyandırmak için sadece ön yüzünden bir parça görseli yayınlanan Opel X ailesinin ikinci üyesi olan Crossland X modelini tanıttı. Opel Meriva'nın yerini alan otomobil, B segmentinde konumlandırılacak ve Peugeot 2008 ile Renault Captur gibi modellerle mücadele edecek. Opel Crossland X sadece önden çekişli olarak üretilecek.

Opel CEO'su Dr. Karl-Thomas Neumann Yeni Crossland X ile ilgili yaptığı açıklamada: "Küçük SUV ve crossover modellerine olan ilgi, özellikle de trafiğin yoğun olduğu şehirlerde giderek artıyor. Opel Crossland X SUV'lerden ilham alan, cool bir tasarıma sahip olduğu gibi inanılmaz bağlantı teknolojileri ve fazlasıyla kullanışlı yapısıyla Mokka X'in yanındaki yerini alıyor. Opel Crossland X modelimiz şehir içindeki yaşam tarzında sürüş keyfini maksimuma çıkartmayı ve hem şehir içi hem de şehir dışı sürüşleri için mükemmel bir ürün olmayı amaçlıyor." Dedi.

4.21 metre uzunluğundaki Crossland X, temelini aldığı güncel Opel Astra modelinden biraz daha kısa bir yapıda. Sürüş pozisyonu yaklaşık 10 cm yukarıda ve bu mükemmel bir görüş açısı sunuyor, opsiyon olarak sunulan panoramik cam tavanla bunu daha da ileri seviyeye taşıyabiliyorsunuz. Diğer birçok güncel Opel modellerinde olduğu gibi Crossland X'i de adaptif LED farlar, head-up display ve 180 derecelik geri görüş kamerasıyla alabiliyorsunuz. Diğer özellikler arasında, gelişmiş park yardım sistemi, ön çarpışma uyarısı, yaya algılama ve otomatik frenleme sistemi, şerit takip, trafik işareti algılama, kör nokta uyarı ve sürücü dikkat sistemleri gibi çeşitli sürüş destek teknolojileri yer alıyor.

İç mekân Opel Mokka X ve Astra'daki ile benzerlik gösteriyor. Orta konsolda dokunmatik ekran öne çıkarken, IntelliLink standart olarak sunuluyor. Navi 5.0 IntelliLink ve Apple CarPlay ile Androit Auto uygulamaları ise opsiyon listesinde yer alıyor. Bunların yanında araçta Wi-Fi hotspot özelliği ve servis asistan sistemi Opel OnStar da yer alıyor.

Opel Crossland X 2017, Peugeot 2008 ile mekanik parçaları paylaştığından, ikisinin de, 1.2 ve 2.0 litrelik kapasitelerde ve 178 beygire kadar çıkan turbo şarjlı benzinli ve dizel motorlarını kullanması bekleniyor. Hem manuel hem de otomatik şanzıman mevcut olacak.  Opel Crossland X 2017 Mart ayında düzenlenecek Cenevre Fuarı'nda tanıtılacak.

2017 Opel Crossland X fiyat listesi’nin Opel Mokka X fiyatları’nın biraz daha altında konumlandırılacağı gelen durumlar arasında yer alıyor.

2017 Opel Crossland X Fiyat Listesi ve Özellikleri
2017 Peugeot-Pejo 2008 Fiyat Listesi için tıklayınız...
2017 Nissan Juke vs Peugeot 2008 Karşılaştırma, Test ve Yorum için tıklayınız...
Opel modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler