2017 Opel Crossland X Fiyat Listesi ve Özellikleri

2017 Opel Crossland X 'in ülkemizdeki motor seçenekleri, donanım paketleri ve fiyat listesi belli oldu. 2017 Opel Crossland X fiyat listesi ve özellikleri

Opel’ in Crossover segmentine giriş yapacağı yeni modeli Crossland X 2017 Türkiye pazarında satışa sunuldu. Markayı B segmentinde temsil edecek yeni model, Opel’ in Mokka X ile hayata geçirdiği X serisinin ikinci üyesi. Opel Crossland X, çok yönlü ve şehirli bir crossover. Boyutlarına bakarsak 4,21 metrelik uzunluğu ile Opel Astra’ dan 16 cm daha kısa, diğer taraftan 10 cm daha yüksek. Bu boyutlar yolculara daha yüksek bir oturma pozisyonu, daha ferah bir görüş ve daha yüksek baş mesafesi sağlıyor.

Tercihe bağlı olarak olarak sunulan panaromik cam tavan da ferahlık hissine katkı sağlıyor. Opel Crossland X’ in fonksiyonel crossover tarzı sadece yükseltilmiş oturma pozisyonu ile sınırlı değil. Ön ve arka kesimlerde geniş ve ferah iç mekân, katlanan ve 15 santimetre ileri-geri kaydırılabilen arka koltuklar mevcut. Esnekliği sayesinde daha fazla bagaj hacmi ya da arka tarafta daha fazla diz mesafesi sağlıyor.

Arka koltuk konumuna göre sınıfında lider 520 lt’ye kadar ulaşan bagaj hacmi (arka koltukların katlanması ile maksimum 1255 lt.) ile farklı ihtiyaçlara tam cevap verebiliyor. Ekonomik ve verimli motor seçenekleri de Opel Crossland X’ in öne çıkan özelliklerinden.

Ülkemizde satışa sunulacak motor/şanzıman seçenekleri:

Benzinli seçenekler;

  • 1.2 81 hp 118 Nm 5 ileri Manuel (5.1 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi)
  • 1.2 110 hp 205 Nm 6 ileri Otomatik (5.4 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi)

6 vitesli otomatik şanzıman ile gelen PSA ortaklığının bir ürünü olan üç silindirli 1.2 litre Turbo 110 hp (NEDC yakıt tüketim verileri: şehir içi 6.3 l/100 km, şehirler arası 4.8 l/100 km, ortalama 5.4 l/100 km, 121 g/km CO2).

Her iki motorun da tork değeri 1500 rpm’de 205 Nm. Tork değerinin yüzde 95’i 3500 rpm’e kadar en sık kullanılan bantta elde edilebiliyor.

Dizel seçenek ;

  • 1.6 99 hp 254 Nm 5 ileri Manuel (3.9 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi)

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “Şehir trafiğine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış, B SUV ve crossover modellerine talep ciddi şekilde artıyor. Havalı, SUV’lerden ilham alan tasarımı, çarpıcı bağlantı özellikleri ve kullanışlı yapısı ile yeni Opel Crossland X, sınıfında Mokka X’ in yanında liderlik için ikinci güçlü adayımız olacak” şeklinde konuştu.

Türkiye’de Enjoy ve Excellence donanım seviyelerinden sunulacak Crossland X, bir Opel’ den beklenecek şekilde günlük sürüşü daha güvenli ve daha konforlu kılmak için teknolojik yeniliklerle donatılmış. Full adaptif LED Farları ile karanlıkta kusursuz aydınlatma sağlıyor. Viraj aydınlatması, uzun far desteği ve otomatik seviyelendirme önünüzdeki yolu optimal şekilde aydınlatıyor. Opsiyonel olarak sunulacak Head Up Display ise hız, navigasyon ve destek sistemlerinin bildirilerini ön cama yansıtarak dikkatin dağılmamasını sağlıyor.

Opel Eye ön kamera çeşitli verileri işleyerek, trafik işaret tanıma ve şerit takip sistemi gibi sürüş destek sistemleri ile sürücüye destek sağlıyor. Bu sistem sürücünün şeritten istemsiz olarak ayrıldığını algılarsa sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarıyor. Yaya tespit edebilen ve acil fren sistemine sahip ön çarpışma uyarı sistemi kazaların önlenmesine yardımcı olmakla beraber aynı zamanda da öndeki araçla aradaki mesafe hızlıca kapatıyor ve sürücü buna tepki vermezse kendiliğinden fren yapıyor.  Opel Crossland X aynı zamanda Panoramik Geri Görüş Kamerasına da sahip. Bu kamera arka görüşü 180 dereceye yayıp sürücü geri giderken yolun iki tarafından da gelen trafiği görebiliyor. En son nesil Gelişmiş Park Desteği otomobilin park edilmesini daha da kolaylaştırıyor. Sistem uygun park yerini görüyor ve otomobili otomatik park ediyor. Aynı şekilde park yerinden otomatik olarak çıkabiliyor. Her iki durumda da sürücünün sadece gaz ve fren pedallarına dokunması yeterli oluyor. Ön tarafta oturan yolcular Opel’ in AGR sertifikalı ortopedik koltuklarının keyfini sürebilecekler. Opel B segmentinde hem Crossland X hem de Mokka X’ le bu konforu sunan tek otomobil markası. Anahtarsız giriş ve çalıştırma da konfora katkı sağlıyor. Önde iki krom kanatçık logoyu sarıyor ve Opel’in “çift kanat” LED gündüz farlarına doğru uzanıyor. Ortadaki Opel logosundan krom kanatçıklara ve oradan da AFL LED farlara bağlanan krom çıtalar genişlik hissi veriyor. Önde ve tüm alt bölümünde görülen SUV tarzı kaplamalar ve gümüş rengi ek parçalar otomobilin kendinden emin duruşunu, ayrıca işlevsel ve sportif şıklığını da yansıtıyor.

Çarpıcı yan hatları ve otomobilin alt ve üst kısımlarını görsel olarak ayıran yüzüyormuş hissi veren tavan, görsel olarak Opel Crossland X’ i genişletiyor. Modeli almak isteyen müşteriler Kar Beyazı, Mineral Siyah ve Saten Gri tavan renkleri arasından seçim yapabilecek. Çift renk yapısı Opel Crossland X’ i daha da dinamik kılan özelliklerin arasında yer alıyor.

2017 Opel Crossland X fiyat listesi 78.900 TL'den başlıyor.

Opel Crossland X fiyat listesi
Crossland X
Model Motor Tip Kampanyalı Anahtar Teslim
Perakende (TL)
Crossland X 1.2 Benzinli 81 HP MT Enjoy 78,900
Crossland X 1.2Benzinli 110 HP AT Enjoy 86,900
Crossland X 1.6 Dizel 99 HP MT Enjoy 91,900
Crossland X 1.2 Benzinli 81 HP MT Excellence 90,900
Crossland X 1.2Benzinli 110 HP AT Excellence 98,900
Crossland X 1.6 Dizel 99 HP MT Excellence 103,900
 
Crossland X Opsiyon Fiyatları
Model Tip Opsiyon Kampanyalı Anahtar Teslim
Perakende (TL)
Crossland X Enjoy ve Excellence modeller Panoromik Cam Tavan 3,250
Crossland X Enjoy modelleri Görüş Paketi 500
Crossland X Excellence modeller Navigasyon Paketi 5,500
Crossland X Excellence modeller Park&Go I (Navigasyon paketi içerir) 9,500
Crossland X Enjoy ve Excellence modeller Park&Go II 3,000
Crossland X Excellence modeller Kablosuz Şarj 500
Crossland X Enjoy ve Excellence modeller Kış Paketi 900
2017 Opel Grandland X Teknik Özellikleri ve Fiyatı
Yeni Kasa Opel İnsignia 2017 Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!
Yeni Opel İnsignia Grand Sport 2017 iç ve dış özellikleri - video
2017 Opel Crossland X Özellikleri ve Fiyat Bilgisi
Opel Fyat Listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız... 


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler