2017 Makyajlı Nissan X-Trail Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Nissan’ın kompakt SUV sınıfındaki amiral gemisi ve tüm dünyada en çok satan SUV modeli olan X-Trail 2017 yenilendi. Nissan X-Trail’ in dış tasarımı güncellenirken, “Aile boyu heyecan” için kullanım kolaylığını arttıran yeni özellikler ve yenilikçi teknolojiler dikkat çekiyor. Avrupa ile aynı anda Türkiye pazarına sunulan Yeni Nissan X-Trail 2017 fiyat listesi lansmana özel olarak 162 bin 500 TL’den başlıyor.

Dünyanın en çok satan SUV modeli Nissan X-Trail’ in tasarımı, ekipmanları ve teknolojileri yenilendi. Dış tasarım detayları yenilenen Nissan X-Trail’ in yeni özelliklerle iç mekân kalitesi artırılırken sürüş güvenliğini destekleyen bir dizi yeni teknolojiler devreye alındı. Ayrıca yeni Nissan X-Trail ile 7 koltuk seçeneğine ek olarak 5 koltuk seçeneği de ürün gamına dâhil oldu.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finalinde lanse edilen yeni Nissan X-Trail, 2017 Temmuz ayı itibariyle Avrupa ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu.

Tüm detaylarıyla yeni Nissan X-Trail

Nissan’ ın en önemli modellerinden biri olan X-Trail; öncelikle 5, Eylül’den itibaren de 7 koltuklu versiyonlarıyla keyifli yolculuklar hayal eden dinamik aileleri hedefliyor.

Rogue adı altında satışa sunulduğu ABD pazarı da dâhil olmak üzere ilk neslin satışa sunulduğu 2000 yılından bu yana tüm dünyada 3,7 milyon adet Nissan X-Trail satıldı. Nissan X-Trail son derece popüler olduğu Avrupa pazarında 500 bin kişiye ulaştı. 2014 yılına oranla 2015 yılında satışlarını ikiye katlayan Nissan X-Trail, başarılı satış grafiğini hız kesmeden sürdürdü ve takip eden yılda satışlarını % 40 oranında artırdı.

Rekor kıran Nissan X-Trail ABD pazarındaki Rogue satışları da dâhil 2016 mali yılında gerçekleştirdiği 766.000 adetlik satış performansıyla dünyanın en popüler SUV modeli oldu ve bütün rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Heyecan uyandıran yeni dış tasarım

Belirgin ve karakteristik çizgileri, vurgulu çamurluk ağızları ve akıcı zarif hatlarıyla dikkat çeken Nissan X-Trail 2017 her zaman heyecan uyandıran kaslı bir görünümle beğeni topluyor. Bütün bu karakteristik özellikleri korunan yeni Nissan X-Trail 2017, kalite algısını arttıran ve daha da dinamik hissettiren detaylarla yenilendi.

Ön tampona entegre edilmiş yeni ‘V’ formlu heybetli ön ızgara, daha geniş bir tasarım ortaya koyarak, dinamik ve heyecan uyandıran bir görünüm sergiliyor. Krom ve siyah plastikle şekillenen ön ızgara Nissan X-Trail’ in gövde rengiyle kontrast oluşturarak ön plana çıkıyor. Heybetli ön ızgaranın tasarımını devam ettiren yeni ön farlar yeni bumerang formlu gündüz farlarıyla tamamlanıyor. Sky Pack ve Design Pack donanım seviyelerinde halojen farlara yer verilirken Platinum donanım seviyesinde BI-LED Far Sistemi devreye giriyor.

Yeni Nissan X-Trail 2017’ de BI-LED Far Sistemi, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemiyle destekleniyor.

Güncellenen ve yuvarlak yerine dikdörtgen bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.

Makyaj operasyonu kapsamında ön park sensörleri de revize edildi. Daha önce de tampona entegre olan, ancak tamamen gömülü olmayan sensörler yenileme operasyonuyla tamponlara tamamen gömüldü. Yapılan bu geliştirme Nissan’ ın detaya gösterdiği özen ve kalite yaklaşımı açısından büyük öneme sahip. Tasarımı yenilenen arka tampon ilave edilen krom detaylarla daha kaliteli ve modern bir görünüm sunarken ön tampondaki sensörlerde olduğu gibi arka tampon sensörleri de elden geçirildi. Yine makyaj operasyonu kapsamında arka stop grupları da elden geçirildi ve LED teknolojisiyle modernize edildi.

Tüm donanım seviyelerinde sunulan alüminyum alaşımlı jantlar kalite algısını yükseltirken Design Pack versiyonunda yeni sunulan 18 inçlik jantlar yenilenen 2017 Nissan X-Trail’ in dinamik tasarımını tamamlıyor. Selefinden alınan 19 inçlik jantlar yine en üstteki Platinum donanım paketinde standart olarak sunuluyor. Tasarımdan kaynaklanan 50 mm’lik artışla uzunluğu 4.690 mm’ye ulaşan 2017 Nissan X-Trail’ in genişliği (1.830mm), yüksekliği (1.710mm) ve dingil mesafesi (2.705mm) değişmedi. Bunun dışında dış tasarımdaki değişiklikler 0,23’lük rüzgâr sürtünme katsayısında da bir değişikliğe neden olmadı.

Yeni Nissan X-Trail’ de var olan sekiz gövde renginden altısı kullanılmaya devam edecek. Bu renklere Bakır Kahve, Magnet Kırmızı, Blazer Mavi ve Bronz Kahve olmak üzere dört yeni renk daha eklendi.

Konfor ve Kalite Yan Yana

Nissan X-Trail 2017’ deki yenilikler sadece dış tasarımı kapsamıyor. Kokpitte kalite algısını daha da arttıran bir dizi güncelleme gerçekleştirildi. Nissan' ın yeni modellerinin tasarımını küresel olarak yansıtan ve tüm X-Trail versiyonlarında standart olarak sunulan yeni direksiyon ilk bakışta öne çıkıyor. D formlu alt kenarı düz direksiyon simidi giriş-çıkışları kolaylaştırırken aynı zamanda daha sportif bir his ve görünüm sunuyor.

Merkezi küçültülen ve kolları inceltilen direksiyon sürücüye yüzde 17 daha fazla görüş sunarken sağ ve sol taraftaki dört yönlü kumanda düğmelerinin tasarımı da yenilendi ve daha sezgisel bir kullanım sunan yapısıyla sürücünün gözünü yoldan ayırmadan fonksiyonları kumanda etmesini sağlıyor. Kalınlığı 34 mm’den 37,5 mm’ye çıkan direksiyon simidi artık ele daha iyi oturuyor. Direksiyon göbeğinin alt kısmını süsleyen yeni ‘V’ formlu saten gümüş uygulama ön ızgaranın tasarımını devam ettirirken Platinum donanım seviyesinde standart olarak direksiyon ısıtma özelliği yer alıyor.

5 veya 7 koltuk olmak üzere iki farklı koltuk düzenine sahip olan Nissan X-Trail’ in Platinum donanım seviyesinde deri döşeme standart olarak sunulurken şekilleri güçlendirilen koltuklar vücudu daha fazla kavrıyor. Mevcut Nissan X-Trail’ de sadece ön koltuklarda sunulan koltuk ısıtma sistemi, yeni X-Trail’ de 2. koltuk sırasında da (3. Koltuk sırası hariç) Platinum donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor.